Plán připrav. akcí

©  TB 2008

PREVENCE

Soutěž mladých zdravotníků
Žákyně Základní školy Lipenec se dne 15.5.2013 zúčastnily soutěže mladých zdravotníků. Za 1. stupeň naši školu reprezentovaly žákyně - M. Vávrová, P. Herzánová, A. Zvolánková, Kateřina Bechyňová, Karolína Bechyňová, K. Pexová a umístily se na 1. MÍSTĚ. Tyto žákyně postupují dále do krajského kola.
2. stupeň reprezentovaly žákyně Š. Šteflová, B. Procházková, V. Zvolánková, B. Škodová, J. Šubrtová, K. Plotěná, které vybojovaly ve velké konkureci škol krásné 5. místo. Žákyně připravovala paní učitelka G. Benešová, asistenci při soutěži dále zajišťovala paní učitelka J. Kratinová. Všem gratulujeme.

Diplom 1.st.      Diplom 2.st.

V úterý 26. 3. proběhla na naší škole další hodina prevence s Kontíkem a Třídílkem. Děti se na tuto hodinu s Třídílkem pečlivě připravily a splnily předem zadané úkoly. Nejlepší žáci byli odměněni drobností. Byla to Kateřina Bechyňová, Jana Janečková, Dominik Suk a Terezka Šťastná. Další hodina s Třídílkem proběhne koncem měsíce dubna.

Preventivní program "Veselé zoubky" (DM drogerie markt s. r. o.)
Dne 20. 3. se prvňáčci zúčastnili preventivního programu "Veselé zoubky". A jak jeho název napovídá, tématem byla správná péče o zuby a prevence vzniku zubního kazu. Žáci se seznámili s tím, jak zoubky fungují, rostou a mění se, co je to zubní kaz, jaká je správná péče o zuby, jak si je čistit, proč navštěvovat zubního lékaře apod.

Děti pracovaly na interaktivní tabuli, s pracovním listem a také je potěšila pohádka „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek.“ Velikou radost měly z preventivní taštičky, ve které obdržely zubní kartáček, zubní pastu, žvýkačky bez cukru, přesýpací hodiny pro čištění zubů, antibakteriální kryt na zubní kartáček, informační brožuru pro rodiče a samolepku.

V rámci programu Zdravá Pětka (Nadační fond Albert) k nám do školy ve středu 13. 3. zavítalo divadlo s veselými a poučnými představeními o zdravé výživě: Zelenina s ovocem dají páku nemocem (1. stupeň) a Výchova ke zdraví nebo Albert E. a jeho cesty časem (2. stupeň). Představení byla velice zdařilá a moc se nám líbila. pondělí 4. března se ve škole uskutečnil „Den prevence.“

V pondělí 4. března se ve škole uskutečnil „Den prevence.“ Městská policie Žatec se na prvním stupni zaměřila na výchovu k ekologii. Pomocí pracovního sešitu „Kontík a Třídílek“ byli žáci seznámeni s tříděním odpadů. U žáků na druhém stupni probíhala prevence na téma šikana a právní vědomí.

Žáci ZŠ Lipenec v rámci prevence soutěžili o nejlepší protidrogový plakát, který nesl název "Správným směrem". Nejlepší práce byly dne 20. 2. 2013 vyhodnoceny. Zde je ukázka:

Ve školní družině proběhl v rámci prevence, hygienických návyků, spánkového režimu - "pyžamový den". Tento den byla se žáky vedena beseda o večerní hygieně, zdravých a odlehčených večeřích, spánkovém a pitném režimu. Akci pojali všichni žáci s paní vychovatelkou velmi zodpovědně, neboť až na jednoho žáka si všichni donesli pyžama a své mazlíčky na spaní.  Fotografie jsou k nahlédnutí ve fotogalerii školy.

V roce 2013 bude vycházet na základní škole měsíčně časopis "Preveňtáček", který bude informovat žáky o akcích týkajících se prevence.

Prevenťáček - prosinec 2013

Prevenťáček - listopad 2013

Prevenťáček - říjen 2013
Prevenťáček - září 2013