01.03.2015   ©  TB 2008

ZÁPIS do 1. ročníku

Termín (náhradní):
zápis dětí do 1. ročníku:
28. ledna 2015 od 8:00 - 14:00 hodin na ZŠ v Lipenci
  5. února 2015 od 8:00 - 11:00 hodin na ZŠ v Lipenci

S sebou: Občanský průkaz, rodný list dítěte. Dotazník bude vyplněn při zápisu.

Pokud se dítě nemůže k zápisu v uvedeném termínu dostavit, je možné telefonicky nebo osobně domluvit náhradní termín s ředitelkou školy. ( 415 696 249 ).

Dny otevřených dveří:

• 26.-27. ledna 2015 - od 7:30 do 14: hodin
    (možnost nahlédnout do vyučovacích hodin) Po individuální domluvě kdykoli.

Nabídka školy

• Škola rodinného typu, pozitivní klima školy
  • Řada mimoškolních a mimotřídních akcí
  • Výuka anglického jazyka od 3. ročníku
  • Kroužek anglického jazyka od 1. - 9. ročníku
  • Zájmové kroužky - výtvarný, pěvecký, dramatický kroužek, sportovní kroužek, aj.
  • Jste srdečně zváni na všechny akce pořádané školou (sledujte rubriku PLÁN připravovaných akcí)

INFORMACE PRO ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

• Zapsány budou děti narozené od 1.9.2008 do 31.8.2009, tedy děti, které do 31. 8. 2015 dosáhnou věku 6 let.
  • K zápisu se musí dostavit i ti zákonní zástupci, kteří chtějí pro své dítě žádat odklad školní docházky.
  • Předběžně lze zapsat i děti, které se narodily v období od 1.9.2009 do 31.12.2010.
  • Při dlouhodobé nemoci dítěte přijdou zákonní zástupci zapsat své dítě bez něj.
  • V případě, že se v termínu zápisu nemohou dostavit, učiní tak po domluvě s vedením školy nejpozději do 10.2. 2015
  • Rodiče při zápisu předloží svůj občanský průkaz a rodný list dítěte, cizinci svůj cestovní pas s vyznačeným režimem pobytu. Pokud se jedná o dítě z neúplné rodiny, nebo dítě svěřené do péče jiné osobě, je nutno předložit soudní rozhodnutí.
  • Zákonní zástupci vyplní dotazník a žádost o přijetí k základnímu vzdělávání.

Dokumenty a další informace pro rodiče

Proč si vybrat naši školu

Naše základní škola je běžnou nevýběrovou základní školou bez rozšířené povinné hodinové dotace některého z výukových předmětů.

Školu navštěvují žáci z rozlišného sociokulturního prostředí a s velmi rozdílnými předpoklady pro školní úspěšnost. Proto je dlouhodobým standardem školy rozšířená péče o žáky v řadě oblastí (ozdravné programy, individuální péče, experimentální programy, pravidelné doučování, kroužky, spolupráce s organizacemi zajišťujícími volný čas dětí, spolupráce s odborníky, praxe VŠ studentů). Realizované aktivity nejsou zaměřovány na vybranou "elitní" skupinu, ale jsou koncipovány podle potřeb, možností a zájmů většiny žáků.

V rámci výuky a mimoškolních činností je dlouhodobě realizována řada aktivit, zaměřených především na:

• zavádění nových výukových technologií, metod a forem výuky orientovaných na postupné získávání informační gramotnosti žáků v celém průběhu školní docházky (projektová výuka, , využití PC), realizace národních projektů, dlouhodobá spolupráce s příslušnými institucemi,

• kulturní rozvoj žáků prostřednictvím výtvarných aktivit (cílená estetizace školního prostředí, pořádání výstav, soutěží, přehlídek),

• zlepšení zdravotního stavu žáků -ozdravné pobyty na horách, pobyt v přírodě, výuka pod širým nebem, plavání. Škola usiluje v dalších letech o zařazení do seznamu škol podporujících zdraví.

A na závěr - pro děti na odreagování