07.04.2015   ©  TB 2008

Ing. Eva Šídová, Pavlína Nováková - anglický jazyk
Mgr. Eva Dundeková - německý jazyk

eTwinning v hodinách němčiny

Žáci 9. třídy procvičovali komunikační zručnost v eTwinningovém projektu. S partnerskou základní školou ve slovenském Martině si vyměnili velikonoční přání v němčině prostřednictvím e-mailu. Žáci jsou zapojeni i do projektu Hrajeme si s e Twinningem. Ve hře, která se koná u příležitosti oslav 10. výročí založení eTwinningu žáci postupně plní zadané úkoly.

Konverzace v anglickém jazyce

Učíme se se zvířátky
V hodinách anglického jazyka se žáci ve 3. třídě v měsíci únoru seznamují se zvířátky - Animals on the farm, in the ZOO, in the forest... a moc je to baví a zajímá. Jejich projektové práce jsou opravdu velmi vydařené.

Projekt Halloween
V rámci hodin anglického jazyka se žáci v 5. třídě během měsíce října seznamovali s tradicí v anglicky mluvících zemích - Halloween. V závěru pak zhotovili projektové práce se stejnojmenným názvem.

Evropský den jazyků
jsme oslavili formou soutěže ENJOY YOUR ENGLISH. Z každé třídy se kvalifikovali dva až tři zástupci, ze kterých byly postaveny 4 týmy, v čele s kapitánem: A - Sychra (III.tř.), Pexová (V.tř.), Nguyen (VI. tř.), Škodová (IX. tř.) B - Pelcová (III. tř.), Bechyňová (V. tř.), Jeřábek (VII. tř.), Faltus (VIII. tř.) C - Kroulík (IV. tř.), Škodová (IV. tř.), Sachr (VII. tř.), Šteflová (IX. tř.) D - Holánová (IV. tř.), Škuthan (V. tř.), Bechyňová (VI. tř.), Prytoluk (VIII. tř.) Výkony byly velmi vyrovnané, příjemně překvapili nejmladší z účastníků. Ač se učí cizímu jazyku teprve chvíli, dokázali si poradit se všemi úkoly, samozřejmě za podpory svých starších týmových spoluhráčů. Vítězem se stalo družstvo B a my jim gratulujeme! Pavlína Nováková, Eva Šídová učitelky anglického jazyka.